Mitsubishi

 tepelné čerpadlá

ECODAN

Tepelné čerpadlá vzduch – voda sú vyhľadávané vďaka ich jednoduchej inštalácií a vhodnosti do každej lokality. Na získavanie tepelnej energie nepotrebujete žiadne vrty ani zemné kolektory. Zdrojom energie je vonkajší vzduch, z ktorého dokáže tepelné čerpadlo využívať energiu aj pri extrémnych mrazoch. Celý systém sa skladá z vonkajšej jednotky a vnútorného hydroboxu Ecodan.

Pomocou hydroboxu Ecodan sa transformuje energia zo vzduchu do vody  odkiaľ je následne používaná pre vykurovanie a  ohrev teplej vody.

 

 

Vnútorné hydroboxy sa delia na verziu so vstavaným 200 litrovým nerezovým zásobníkom a na verziu s možnosťou pripojenia externého zásobníka vody. Oba moduly obsahujú kompletný riadiaci systém a hydraulické komponenty. Tieto vodné moduly sa pripájanú k vonkajším jednotkám Zubadan alebo Power Inverter, s ktorými tvoria originálne systémové riešenie vykurovania a ohrevu teplej vody.

 

ZUBADAN

Výrobca Mitsubishi Electric prichádza s novým radom tepelných čerpadiel vzduch / voda s názvom Zubadan Inverter – New Generation. Táto nová generácia s označením PUHZ-SHW úspešne nadväzuje na jedno z najpredávanejších tepelných čerpadiel vzduch / voda na našom trhu. Výnimočnosťou tejto novej rady tepelných čerpadiel je možnosť tzv. monovalentnej prevádzky až do vonkajšej teploty -15 ° C. Rozsah vykurovacích výkonov je  8- 23 kW (podľa DIN EN 14511). Nová generácia tepelných čerpadiel Zubadan je tak ideálnym riešením nielen pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie starších zástavieb väčších objektov.

 

 

 

S použitím špeciálneho zásobníka chladiva, tepelného výmenníka (HIC) a troch individuálne elektronicky riadených expanzných ventilov, pracujú jednotky za každého prevádzkového stavu vždy za optimálnych podmienok. Optimalizáciou nového výparníka má za následok vyššiu energetickú účinnosť práve v zimnom období, keď sa vonkajšie teploty pohybujú najčastejšie v rozmedzí medzi +7 °C až -2 °C. Optimalizáciou priameho vstrekovania chladiva a konštrukčne vylepšeného kompresora s novým typom oleja pre dosiahnutie čo najnižších strát, zaisťuje oveľa vyššiu účinnosť a plný komfort zvlášť pri veľmi nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu.

Nové tepelné čerpadlá Zubadan Inverter – New Generation sú tak nielen schopné zachovávať 100% svojho vykurovacieho výkonu aj pri teplotách do -15 ° C, ale dosahujú aj oveľa vyššiu energetickú účinnosť. Maximálna výstupná teplota vykurovacej vody z tepelného čerpadla je 60 ° C, bez nutnosti použitia akéhokoľvek elektrického dohrevu. Pri extrémne nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu, až -25 ° C, sú jednotky stále schopné dosahovať až 75% svojho nominálneho vykurovacieho výkonu.

STRUČNÝ TECHNICKÝ POPIS TEPELNÝCH ČERPADIEL ZUBADAN:

– Rozsah vykurovacích výkonov od 8 kW do 23 kW
– Vykurovací faktor (COP) až 4,8 pri A7 / W35 podľa DIN EN 14 511
– Podľa ErP dosahujú energetickej triedy A + / A ++
– Garantovaný operačný rozsah od -28 ° C do + 35 ° C
– Pri -25 ° C dosahujú stále 75% menovitého vykurovacieho výkonu
– Maximálna hladina akustického tlaku 51 až 59 dB (A)
– Výstupná teplota vody až 60 ° C

TEPELNÉ ČERPADLÁ VZDUCH-VZDUCH

 

Celý systém sa skladá z jednej vonkajšej jednotky, ktorá odčerpáva energiu z vonkajšieho vzduchu a niekoľkých vnútorných jednotiek, ktoré vyfukujú teplý alebo chladný vzduch podľa požiadavky majiteľa.

Na rozdiel od elektrických radiátorov tepelné čerpadlá elektrickú energiu nepremieňajú priamo na teplo. Sú to zariadenia, ktoré pomocou moderných technológií prečerpávajú tepelnú energiu z vonkajšieho prostredia do interiéru. Elektrickú energiu využívajú len na pohon kompresoru. Tepelné čerpadlá sa pokladajú za jeden z najefektívnejších zdrojov vykurovania:

– Pri spotrebe zhruba 1kW elektriky dokážu vyprodukovať do interiéru až 5 kW tepla.
– Na 1kW tepla potrebujete je len 20 % energie voči elektrickému ohrevu.
– Tepelné čerpadlo spotrebuje na kúrenie 4 – 5 krát menej energie ako bežné elektrické vykurovacie telesá.

Viac infomácií na https://www.vykuruj.sk/obsah/tepelne-cerpadla