BUDERUS

BUDERUS ponúka komplexné a premyslené riešenia od jedného výrobcu. Jedno ovládanie nastavuje: teplotu vykurovania aj teplú úžitkovú vodu, pri nízkej spotrebe energie. Nový regulačný systém s inovatívnymi ovládacími prvkami je ďalším krokom v high tech smerovaní.

Ovládacia jednotka môže byť namontovaná v obytnom priestore, ale aj pripojená v regulačnom systéme kotla. Dobre čitateľný displej dá zrozumiteľné textové informácie o prevádzke, nastavení a servise.

  Veľkou prednosťou je kompaktnosť a príťažlivý vzhľad. Plynový kotol v čistom bielom prevedení pôsobí moderne a esteticky. Zabudovaný prepínací ventil umožňuje pripojenie zásobníka teplej úžitkovej vody podľa potrebného objemu. S krytom hydraulických prepojení všetky prvky tvoria kompaktnú vežu moderného vzhľadu a kompaktných rozmerov.

  Vďaka revolučnej konštrukcii dokážu kondenzačné kotly BUDERUS zužitkovať i teplo, ktoré pri klasickom spaľovaní odchádza spalinami do komína.

  V porovnaní s tradičnými plynovými kotlami s nízkymi teplotami šetrí kondenzačná technika až 14% nákladov na vykurovanie. V porovnaní so starými zariadeniami dokonca až 30%. Taktiež dokáže plynulo meniť veľkosť plameňa horáka podľa tepelnej požiadavky už od 18% výkonu, čím zákazníkovi ešte viac šetrí náklady za vykurovanie.

  Ďalšou dôležitou inováciou je tzv. FLOW plus-System, elektronicky ovládané kotlové čerpadlo, ktoré ekonomickou prevádzkou ušetrí ďalšie náklady za elektrickú energiu.

  Rozdiely medzi kondenzačnými, nízkoteplotnými a konvekčnými kotlami.

  Plynový kotol je vhodne upravená a uzatvorená nádoba, v ktorej dochádza k spaľovaniu plynného paliva, pričom sa uvoľňujú spaliny a teplo. Prostredníctvom výmenníka tepla sa vzniknuté teplo odovzdáva vykurovaciemu médiu.

  • KONVEKČNÉ KOTLY – nevyužívajú skupenské teplo vodnej pary v spalinách a strata tepla pri teplote spalín 150 ºC je až 10%. Do novostavieb neodporúčame.
  • NÍZKOTEPLOTNÉ KOTLY – nevyužívajú skupenské teplo vodnej pary, avšak strata citeľného tepla je vďaka nižšej teplote spalín menšia. Do novostavieb neodporúčame.
  • KONDENZAČNÉ KOTLY – využívajú skupenské teplo vodnej pary v spalinách a teplo obsiahnuté v spalinách. Ekonomická prevádzka vhodná aj do novostavieb.

  Kondenzačné kotly BUDERUS

  Kondenzačný kotol Buderus Logamax plus nevyužíva na výrobu tepla iba plyn, ale aj energiu obsiahnutú vo vodnej pare v spaľovanom vzduchu.Toto kondenzačné teplo sa podieľa na kúrení a zvyšuje stupeň využitia až na 109 %, čím výrazne znižuje náklady na vykurovanie. Energiu šetrí aj modulačný horák.

  Vďaka svojmu modulačnému rozsahu od 23 do 100 % produkuje vždy toľko tepla, koľko je práve potrebné. To znižuje počet štartov horáka a znižuje spotrebu plynu. K výraznej úspore elektrickej energie prispieva aj efektívne obehové čerpadlo.